WYDARZENIE
Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO
Inauguracja: 29 listopada o godz. 18.00
Gość: K. Lupa Prowadzenie: E. Bendyk Performance: W. Ziemilski

Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO.
jesień 2012 – wiosna 2013
Inauguracja projektu: 29 listopada 2012, godz. 18.00
Przebudzenie. Na gruzach Państwa Snu
Gość Laboratorium: Krystian Lupa
Prowadzenie: Edwin Bendyk
Performance: Wojtek Ziemilski
Architektura przestrzeni projektu: Jakub SzczęsnyTransmisja w CSW TV:
www.csw.art.pl


Spotkanie 29 listopada 2012 odbędzie się krótko po premierze najnowszego spektaklu Krystiana Lupy Miasto Snu według powieści Alfreda Kubina Po tamtej stronie. Perła, stolica Państwa Snu legła w gruzach. Czy każda próba utopii musi zakończyć się katastrofą? Czy każda próba realizacji marzenia o lepszym, sprawiedliwym świecie prowadzić musi do Pustyni Realnego, rzeczywistości opartej na anomii i nagiej przemocy?
 
Laboratorium Przyszłości jest projektem wieloelementowym, o charakterze work in progress. Składają się na niego wystawy, prezentacje, performanse, pokazy filmowe, konferencje, warsztaty, wykłady i dyskusje. W przestrzeni Zamku Ujazdowskiego powstaje aktywna platforma do rozmów, formowania opinii i koncepcji wśród polityków, naukowców, filozofów, ekonomistów, socjologów oraz artystów zainteresowanych tematyką przyszłości.


Projekt RAZEM / OSOBNO
skupia się na społeczeństwie przyszłości: relacjach jednostki i grupy, możliwych typach organizacji społecznej i partycypacji w świecie, przeciwstawnych tendencjach, które mogą mieć wpływ na to, jak potoczy się życie społeczne i jakie przyjmie formy. Laboratoryjna, eksperymentalna formuła, umożliwiająca nawarstwianie i dodawanie poszczególnych elementów służyć ma poszerzaniu możliwości refleksji i budowaniu długofalowego dialogu pomiędzy zaproszonymi ekspertami, artystami i publicznością. Sztuka i nauka traktowane są tu na równi jako narzędzia do badania i projektowania społecznej zmiany, wyobrażania i opracowywania alternatywnych scenariuszy dla społeczeństwa jutra.


Spotkania w ramach projektu Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO odbywają się w każdy czwartek.


Przy projekcie współpracują: Edwin Bendyk, Mirosław Filiciak, Kaja Pawełek, Tadeusz Sobolewski, Jakub Szczęsny, Joanna Szwajcowska
Koordynacja: Małgorzata GarapichLaboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO to kolejna - po projekcie REGRESS / PROGRESS - odsłona długofalowego projektu zainicjowanego w 2011 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Jego celem jest zwrócenie się ku przyszłości poprzez połączenie najważniejszych tematów, prognoz i intuicji obecnych w sztuce współczesnej, nauce, polityce i życiu społecznym.


Prezentowana jest również praca wideo Wojtka Ziemilskiego "Potencjał (A i B)" (2011-2012): 
„Negocjacje z mrówkami to propozycje na początek świata. Początek języka, kultury, cywilizacji. Chociaż wersja "A" (gdzie pojawia się literka "a") wydaje się bardziej optymistyczna, trudno nie zadać sobie pytania o dalszy ciąg. Jakiego rodzaju projekt ma szansę na realizację, i na co będzie się on przekładać?”
Wojtek Ziemilski
Transmisja w CSW TV: www.csw.art.pl

Kolejne spotkania w ramach projektu Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO

7.02.13
Pokaz najnowszego filmu Zoe Beloff "Dni Komuny"

31.01.13
Dżihad kontra McŚwiat? Islam, nowoczesność i przyszłość
Goście specjalni: Monika Bobako i Janusz Danecki
Relacja w CSW TV

20.12.12
Walki klasowe postkapitalizmu
Gość specjalny: Sławomir Magala
Relacja w CSW TV

13.12.12
Przyszłość jest kobietą
Gość specjalany: Magdalena Środa
Relacja w CSW TV

6.12.12
Pokaz filmu "Abendland"
Gość specjalny: Jan Hartman i Tadeusz Sobolewski
Relacja w CSW TV

29.11.12
Przebudzenie. Na gruzach Państwa Snu
Gość specjalny: Krystian Lupa
Relacja w CSW TVPartnerem technologicznym jest firma Pfleiderer z marką MFP

 

Patroni medialni CSW: Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration

 

   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline