AKTUALNOŚCI
FABIO CAVALLUCCI
Dyrektorem CSW Zamek Ujazdowski

Uprzejmie informujemy,  że w dniu 22 września 2010 roku Pan Fabio Cavallucci
otrzymał nominację na Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego.Pan Fabio Cavallucci i Pan Minister Bogdan Zdrojewski podczas ceremonii wręczenia aktu
nominacji na Dyrektora CSW Zamek Ujazdowski, Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie,
Warszawa, 22.09.2010


- Wydaje mi się, że trafiłem do raju dla kultury: obserwuję ludzi, którzy dyskutują o kulturze, klasę polityczną, która stara się kulturę wspierać - mówił Fabio Cavallucci podczas ceremonii wręczenia aktu nominacji na Dyrektora CSW Zamek Ujazdowski, która odbyła się w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
- Nie sądzę, abym miał wiele do nauczania w samym Zamku Ujazdowskim, który dotychczas był kierowany w znakomity sposób, ani też w Polsce, która staje się prawdziwym wzorem dla Europy. To ja jestem tu po to, aby się uczyć.


Fabio Cavallucci, kurator i krytyk sztuki, był dyrektorem Galleria Civica di Arte Contemporanea w Trydencie (Trento) w latach 2001 - 2008 oraz koordynatorem Manifesta 7 w Trentino Alto Adige w 2008.
Obecnie jest członkiem Rady International Foundation Manifesta. Był kuratorem wystaw i projektów specjalnych tak ważnych artystów jak Mario Merz, Joseph Kosuth, Cai Guo-Qiang, Maurizio Cattelan, Katarzyna Kozyra, Paul McCarthy, Santiago Sierra, Aernout Mik, Gillian Wearing, Wilhelm Sasnal.
Od 2002 do 2008 był wydawcą magazynu „Work. Art in progress". Współpracuje z pismami o sztuce "Flash Art" i "Flash Art International". Fabio Cavallucci jest dyrektorem artystycznym 14. Międzynarodowego Biennale Rzeźby we włoskiej Carrarze.

   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline