AKTUALNOŚCI
Kazuya Nagaya i Hiroko Komiya - projekt "Ashita"
12.07.2011, godz. 20.00
koncert

Kazuya Nagaya i Hiroko Komiya (Japonia) - projekt "Ashita"
koncert

12.07.2011, godz. 20.00, Budynek Laboratorium CSW
Kuratorzy: Andrzej Załęski, Paweł Sky


12 lipca 2011, w Budynku Laboratorium CSWi, wszyscy chętni mogą przenieść się w inną przestrzeń – przestrzeń ciszy tworzonej dźwiękami. Projekt ASHITA – to unikalny koncert dwojga niezależnych japońskich artystów Kazuya Nagaya i Hiroko Komiya. Wystarczy przyjść, usiąść i zamknąć oczy. 

 

Świat muzyki tworzonej przez artystów, to drgający pogłos dzwonów, który odbija się głęboko w niebie a czasem brzmi jak płynąca tam melodia… To dźwięk olbrzymich gongów, nie cichnących w świątyniach Tybetu, Bali czy Japonii… Dźwięk strun – wibrujący jak nurt rzeki wspomnień. I magiczny głos, który unosi się pozostawiając w powietrzu zwiewne ślady melodii. To świat wolno odbijających od siebie dźwięków, które splatają się ze sobą tak by stopniowo wrócić do wewnętrznej ciszy.

W projekcie ASHITA, słuchacze zaproszeni są do miejsc, w których nurt cichej rzeki spotyka się ze strumieniem zagubionych wspomnień; do miejsc, z których dojrzeć można światło dające początek nowemu dniu. „Ashita” znaczy “jutro”. 11. marca 2011, wskutek bolesnej katastrofy – trzęsienia ziemi, tsunami i awarii elektrowni jądrowej, straciliśmy tak wiele… Jednak z nadzieją wyglądamy nowego jutra – „ashita”. Niech „ashita” oświetla i ogrzewa każdego tak, by stopić jego bolesne wspomnienia i smutek – mówi Komiya.

Kazuya Nagaya – tworzy muzykę ambientową łącząc instrumenty sakralne i etniczne m.in. z brzmieniami keyboardów i elektrycznych gitar. Koncertuje na żywo w Japonii, USA i innych krajach. Współpracował z muzykami, tancerzami, malarzami ale też z mnichami tybetańskimi czy szamanem. Współpracował m.in. z Plastikman a.k.a. Richie Hawtin, Carl Stone, KODO, Toshinori Kondo czy Susan Osborn.
 


www.myspace.com/kazuyanagaya
www.ame-ambient.com/


Hiroko Komiya przekształca w dźwięki obrazy pochodzące z powietrza, otaczającej nas przestrzeni czy istnień. Są one bez stałej linii melodycznej czy rytmu; całkiem proste, pojedyncze, towarzyszą nam podobnie jak pogoda czy najbliższe otoczenie. Używa zarówno wody i materiałów naturalnych takich jak kamień, bambus, piach, liście, muszle jak dzwonki, bębenki czy perkusję. Koncertowała m.in. z Jean C. Dussin (gitara, głos), Ramuntcho Matta (gitara, elektronika), Simon Spang-Hanssen (saksofon, flet), Mateo de Bellis (banjo, flet), Calude Parle (akordeon), John Barrett (fortepian, gitara) czy Hubert Poloniewicz (tabla, ney).

Bilety: 25 PLN


Współorganizator koncertu: Fundacja POMPKA

Koncert współfinansowany przez: Fundację im. Takashimy, Royal apple - sok na wagę zdrowia, Dom Kredytowy NOTUS, drukarnię AMK Group, agencję Reklama z duszą.

Patroni medialni CSW: Gazeta Wyborcza, Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration

Patroni medialni koncertu: TVP Kultura, monotypeRec, megatotal.pl, independent.pl, koncert.pl 

 
   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline