AKTUALNOŚCI
SZTUKA NIE ZNA WIEKU!

cykl spotkań dla dorosłych w wieku 50+
LUTY 2017

Sztuka nie zna wieku! - cykl spotkań na temat sztuki współczesnej dla osób w wieku 50+
Luty 2017

miejsce spotkania w holu CSW
Wstęp wolny, bez zapisów
Informacje: a.szary@csw.art.pl


Spotkania z cyklu Sztuka nie zna wieku! to propozycja dla osób, które chcą aktywnie i twórczo zgłębiać tajniki sztuki współczesnej. Każde spotkanie poświęcone będzie odrębnym zjawiskom artystycznym, a punktem wyjścia staną się aktualne wystawy prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej. W ten sposób uczestnicy w praktyce poznają język sztuki, sposoby działania artystów, spróbują interpretacji i odczytywania współczesnych dzieł. Będzie też miejsce na dyskusję, wymianę zdań oraz działania praktyczne.
 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:


08.02. godz. 12.00-13.30 Sztuka społecznie zaangażowana
Artyści coraz częściej chcą zabrać głos w ważnych sprawach społecznych, a sztuka staje się narzędziem zmiany. Prześledzimy działania artystów zaangażowanych w funkcjonowanie miasta, poznamy projekty realizowane z wyjątkowymi społecznościami, na przykładzie akcji z pogranicza sztuki odpowiemy na pytanie co w ogóle oznacza termin partycypacja i jak ją osiągnąć?
Prowadzenie: Anna Szary

22.02. godz. 12.00-13.30Kicz w sztuce
Kicz to według słownika dzieło o miernej jakości, które w opinii krytyków nie posiada wartości artystycznej – czy na pewno tak jest? Sztuka współczesna wykorzystuje estetykę kiczu i dowolnie ją przetwarza grając znaczeniami i konwencjami. Podczas spotkania będzie można obejrzeć przykłady takich dzieł sztuki z całego świata, a także zastanowić się gdzie w kulturze wizualnej dzisiaj jest miejsce dla kiczu.
Prowadzenie: Beata Bartosewicz

 

Partnerzy medialni: Program 2 Polskiego Radia, Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa,
Co Jest Grane 24

   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline