AKTUALNOŚCI
SMYKOWIZJE

warsztaty dla dzieci
STYCZEŃ 2017

Smykowizje dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
styczeń 2017


Smykowizje, zbiórka w holu CSW
warsztaty, spotkania i koncerty dla dzieci w wieku 0-5 lat oraz ich opiekunów
godz. 10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
godz. 11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
wstęp: bilet rodzinny 30 pln, karnet na 4 zajęcia: 100 pln. (w cenie biletu wstęp na wystawy)
więcej informacji: info@csw.art.pl lub tel: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135

uwaga! wstęp z karnetem możliwy jest tylko po wcześniejszym potwierdzeniu obecności na wybranych zajęciach

Co to jest wystawa? Co się ukrywa w piosenkach? Czy wszystko da się pomalować? Cykl dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Smykowizje to młodsza siostra (lub brat?) Smykofonii. Podczas zajęć, spotkań i koncertów istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych: ale w różnych momentach zajęć. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niezwykłej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych zajęć sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda.  To cykl, w trakcie którego dzieci zmieniają się w Smykowidzów, a nawet w Smykowizjonerów. Poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Styczeń

14 stycznia – Hamakiem przez świat
Podczas ostatnich warsztatów inspirowanych wystawą Public Spirits najmłodsi zostaną zabrani w podróż do odległego Wietnamu i poznają mieszkający tam lud Jarai. Sprawdzimy jak to jest być kamieniem, konikiem polnym czy rosą. Będziemy eksperymentować z różnymi materiałami i wykonamy własne zwierzęta.
Prowadzenie: Anna Szary

 


21 stycznia –
Od wschodu do wschodu
Ludowe piosenki polskie, rosyjskie i tatarskie będą punktem wyjścia do zabawy i poszukiwań zaczarowanych dźwięków. Gdzie jest mi? Gdzie jest do? Gdzie jest fa? W której piosence się ukryły?
Prowadzenie: Anna Szawiel
Wystąpi Hashtag Ensemble


28 stycznia – Szorstka choinka, gładkie lusterko
Poznamy wszystkie faktury wykorzystane na wystawie, sprawdzimy, do czego można wykorzystać gałązkę sosny, a do czego gładkie lustro, czy da się na tych materiałach malować?
Prowadzenie: Anna Szary

 

Patroni medialni CSW: Program 2 Polskiego Radia, Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa, Gazeta Co Jest Grane, Esquire Polska, Aktivist, artinfo.pl, Stolica

   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline